KarlovarskoKulturaZprávy

Rekonstrukce statku Milíkov

Kulturní památka v Karlovarském kraji, chebský statek v Milíkově, prochází v letošním roce poslední fází rekonstrukce, která bude ukončena na podzim roku 2021. Tento malebný komplex původních budov statku se jistě stane velkým lákadlem pro veřejnost. Nejnápadnější, lehce viditelnou změnou podoby statku je rekonstrukce historického štítu budovy s výmalbami a barevnou dekorací původních prvků a nátěrů dřevěných částí štítu i krytina z pálených řezaných tašek.

Potěšení i užitek přinese mimo jiné v blízkosti statku nově založený ovocný sad z původních odrůd, plánovaná bylinková zahrada a vzorová políčka s tradičními zemědělskými produkty. Pozoruhodné je, že vybavení vnitřních prostor připravované stále muzejní expozice je většinou ze zachovalého původního mobiliáře. Ten bude doplněn sbírkovými předměty z Muzea Cheb p.o.

V původních prostorách historického chebském statku Milíkov bude pro širokou veřejnost připravena naučná etnografická expozice a budou tam pořádána nekomerční vzdělávací a kulturní akce. Muzeum Cheb, krajské pracoviště pověřené péčí o lidovou kulturu má rekonstrukci statku Milíkov ve správě a to včetně odborné přípravy expozice. Projekt jeho obnovy probíhá díky finanční podpoře EU (IROP) a Karlovarského kraje.

Autorem článku je paní Olgy Halákové, členka Rady Karlovarského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Petr Hruška Administrator
Author Details
Fotograf a novinář milující hudbu, kulturu, přírodu a auta. Zakladatel a majitel agentury HRU-SKA a magazínů Zvlastnistyl.cz a ZSMagazine.cz.
×
Petr Hruška Administrator
Fotograf a novinář milující hudbu, kulturu, přírodu a auta. Zakladatel a majitel agentury HRU-SKA a magazínů Zvlastnistyl.cz a ZSMagazine.cz.

Comment here