HudbaKulturaMenMusicZprávy

Ferry B se v novém klipu objevil s Felixem Slováčkem

Ferry B otevírá novou sezónu videoklipem Přísahám. Skladba je Pilotním singlem ze stejnojmenného alba. Videoklip v režii Luboše Fiebicha vznikl na Slapech a v Praze. V prosluněných kulisách malebné krajiny Slapské Přehrady Ferry B zjišťuje, že s jeho ženou to není tak růžové jak se zdá, a důvěra je zásadní.

Ferry B v loňském roce jezdil s kapelou od jednoho českého městečka k druhému a v průběhu cestování se pomyslně vrátil ke svým muzikantským začátkům. Na cestách vznikl nápad natočit videoklip, který by vyprávěl trochu jiný příběh. Proto přearanžoval svou původní skladbu Přísaham. Tato dynamická skladba, vypráví příběh mladíka, který má děvče. Vše je krásné a následně se potýká s nejistotou. Dívka má tajemství které již dávno tuší. Pozitivně laděná písnička boduje za hranicemi naší republiky a začíná se prosazovat do rádií. Produkce se ujal Ferryho dvorní producent Jiří Mucha, a koprodukce Dafonic nahrávka je součástí posledního alba Přísahám vydaného v roce 2018 v hudebním vydavatelství V3M AGENCY.

Videoklip, jehož režii, kameru i celou postprodukci měl na starosti režisér Luboš Fiebich, pracuje s odlišným příběhem písně – Ferry je na posteli sluncem prozářeného bytu kde vedle něj spí jeho dívka, když přichází o jeho přítomnost zvedá se a jde na terasu, kde se zrovna sympatický muzikant nachází, ten se otočí a jde si vše promyslet a jak se říká zchladit hlavu.

Poslední roky byly pro Ferryho mimořádně náročné, kromě natočení alba a turné na domácí půdě, stihl také řadu koncertů po celé Evropě včetně turné po klubech. Nyní ho čeká další dlouhá cesta na plánované společné Vánoční tour, kde bude vystupovat na pódiu s Felixem Slováčkem a mnoha dalšími hudebníky.

 

Rozhovor s Ferry B k novému videoklipu písně Přísahám

Proč vás napadlo předělat původní skladbu a proč právě Přísahám?
Když se vydávala první skladba, nebylo tolik financí a možností. Za dobu co se pohybuji na hudební scéně v Čechách i na Slovensku se mnohé změnilo. Podařilo se mi kompletně sestavit profesionální hudebníky a dostal jsem potřebu tuto skladbu kompletně předělat a hlavně natočit profesionálně. Skladba Přísahám je jednou z nejznámějších ze stejnojmenného alba. Během vystoupení a koncertů jí často opakujeme na přání publika.

Co vás vedlo zapojit do projektu zrovna umělce jako je Patrik Bartko a Felix Antonín Slováček?
S Patrikem Bartkem spolupracuji dlouhodobě, je opravdu skvělý muzikant a kytarista a můžu říct že za ty léta jeden z perfektních kamarádů. Jeho veliké zkušenosti myslím dokazuje i fakt že Hraje s Markem Ztraceným.

A co se týká Felixe Slováčka ?
S Felixem jsem se seznámil na jedné soukromé akci, kde přišel s doprovodem Vlada Stanka jako host. Přes mého manažera Santina De Angelis, který se zná osobně s Felixem z předchozí spolupráce vznikl nápad zapojit zvučný saxofon. Nejsem sám kdo má nakonec z tohoto nápadu radost. Felixe nadchl výsledek spolupráce natolik, že přidá tuto skladbu na své CD, které mu vychází na podzim. Domluvili jsme se ne jen na spolupráci na této skladbě, ale zároveň na společném koncertovaní. Za sebe můžu říct že jsme si sedli po lidské stránce.

Jakou máte zajímavou vzpomínku na natáčení?
Natáčelo se na více lokacích a právě na jedné kde jsme natáčeli společně u Slapské přehrady to bylo trošku náročnější. Museli jsme dávat obrovský pozor protože jsme stali na samotném okraji přehrady a zrovna Felix s úsměvem a profesionálním přístupem řekl nic se neděje dole nás najdou.

Co aktuálně plánujete?
Touto cestou bych chtěl nejdříve ještě jednou poděkovat Vladovi Stankovi a Felixovi Slováčkovi. Ne jen za životní zkušenost a možnost s ním spolupracovat ne písni a klipu, ale zároveň na připravovaném československém koncertním turné.

Petr Hruška Administrator
Author Details
Fotograf a novinář milující hudbu, kulturu, přírodu a auta. Zakladatel a majitel agentury HRU-SKA a magazínů Zvlastnistyl.cz a ZSMagazine.cz.
×
Petr Hruška Administrator
Fotograf a novinář milující hudbu, kulturu, přírodu a auta. Zakladatel a majitel agentury HRU-SKA a magazínů Zvlastnistyl.cz a ZSMagazine.cz.

Comment here